MEESTE KODA - MENŚ SHED ESTONIA
MEESTE KODA
 ▪ TARTU KUUR ▪

meeste koja sündmused 2023

 

Meeste Kojas toimub pidevalt midagi põnevat, kes ehitab, kes lammutab, kes leiutab ja kes laiutab laiali oma purjekangast, et parandada auku, mis sinna on söönud koi. Meil on avatud töökoda kuhu saab tulla tegutsema. Seminariruumis toimuvad Meeste Koja liikmete koosolekud, koolitused ja erinevad õritused. Soovi korral saate ka ise korraldada üritusi , kohtumisi, koolitusi ning teha võiksemaid ja suuremaid sündmuseid.

 

Meeste ala Lõunakeskuses  8. aprill kell 11-14

 

Meeste Koja ja Mainori tudengiprojekti raames toimub 8 aprill  Lõunakeskuse aatriumis heategevuslik pop-up aktsioon "Meeste Mängula", mille raames pakutakse meestele hetkelist puhkepausi aktsiooni alal ja teavitatakse vaimse tervise riskidest sh stress, läbipõlemine ja isolatsioon. Tänapäeva kiire ja hektilise elustiili ja -rütmi juures vajame me oma vaimse tervise hoidmiseks ja parandamiseks tasakaalu. Me kõik vajame aega ajalt meelde tuletamist, et esimene samm vältimaks tõsiseid tagajärgi on täna tehtud väikesed tegevused meie igapäevaelus. Eriti puudutab see mehi, kes on haavatavamad nähtamatu stressi ja ülekoormuse all. Aktsiooni eesmärk on meelde tuletada, et ka väike paus ja hingetõmme on oluline vaimse tervise tasakaalu taastaja. Aktsioon toimub kogu päeva vältel. Tule kindlasti kohale 8 aprill Lõunakeskuse aatriumisse ja anna oma panus meeste parema tuleviku nimel.

 

Pannkoogihommik, iga pühapäev 26. märtsist - 28. maini kell 11-14

 

Alates märtsikuu viimasest pühapäevast kuni maikuu lõpuni pakub Meeste Koda Tartu Kuur igal pühapäeval võimalust tulla üksi, koos sõprade või père ja lastega meie juurde uudistama, meisterdama ja pannkokke sööma !

 

Ootame külalisi igal pühapäeval vahemikus 11.00-14.00 aadressil Anne 46a, Tartu. Pühapäevased kokkusaamised pakuvad võimalust oma lähedaste või töökaaslastega mõnusalt aega veeta, tutvuda uute inimestega ja õppida uusi puutööoskusi, samuti tutvuda Meeste Koja Tartu Kuuri tegemiste ja võimalustega. Tegevusi juhendavad ja infot jagavad Meeste Koja liikmed.

 

Oodatud on kõik huvilised! Lastel palume tulla koos täiskasvanud saatjaga.

Lisainfo ja tekkivad küsimused tel 525 5566.

 

Varjevõrkude töötuba reedeti kell 17-20 märtsist kuni maini

 

Igal reedel toimub Meeste Kojas (Anne tn 46a, Tartu) kraina heaks varjevõrkude valmistamine. Üritus on seotud  aktsiooniga AITAN KAITSTA, kus punutakse ühiselt varjevõrku Ukraina võitlejatele saatmiseks.

Kohapea on olemas juhised, näidised ja õpetus neile kes varem võrku pununud ei ole.

Info: Küllike Pihkva, +3725138905, kyllike.pihkva@gmail.com

 

Meeste Koja koosolekud iga kuu 2. ja 4. kolmapäev kell 18-20

 

Meeste Koja liikmete koosolekud on mõeldud meeste kokkusaamiseks info vahetamiseks ja  Meeste Koja tegevuse tutvustamiseks ja arendamiseks. Oodatud on osalaema kõik huvitatud inimesed. Koosolekud on avatud.

Koosolekud toimuvad Meeste Koja seminariruumis aadressil Anne 46a, Tartus. Oled oodatud osalema. 

 

6. juuni Tööriistalaat

 

TÖÖRIISTALAADA eesmärk on väärtustada käsitööd ja käsitööriistu. Kõik puutöö huvilised saavad tulla müüma ja vahetama oma peitleid, höövleid, uusi ja kasutatud tööriistu jms. Tööriistad väärivad uut elu ja nende koht ei pea olema prügimäel. Hoides tööriistu heades kätes hoiame elus käsitöö traditsiooni ja meistreid kes oskavad tööriistu kasutada ning hooldada. Olete oodatud müüma, ostma ja vahetama.

 

Meisterdamispäev isadega 13. november

 

Isadepäeval on kõik isad oodatud kogu perega Meeste Kotta meisterdama. Meeste Kojas on palju toredaid mehi noori ja vanemaid, kes on rõõmuga valmis juhendama erinevate puidust esemete valmistamist. Eriri on oodatud lapsed, kellel ei ole isa või vanaisa aga sooviks midagi meisterdada.

 

Novembris toimub taas seminar "Men’s Shed liikumine ja meeste tervis"

 

November on meeste kuu ja Meeste Koda korraldab teist aastat järjest meeste tervise teemalist seminari. 

2022 aastal toimunud seminaril tegid ettekandeid dr. Andrus Metsa, Siim Espenberg, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskusest, Ivar Veskus, Tartu Ülikooli Kliinikumist, Esko-Timo Tullus ja Valdeko Lukken Meeste Kojast. Seminari avas tervise- ja tööminister Peep Peterson.